מה יהיה צבע המים בבריכה שלי?

זו אחת השאלות שחוזרות על עצמן בפגישה עם לקוחות. וזה לגמרי הגיוני.
עד לפני זמן לא רב, שלטו בבריכות בעיקר גווני התכלת. כיום, ניתן למצוא עושר של צבעים וטקסטורות בחומרי החיפוי. גוונים שונים של לבן, בז', חול, אבן, צפחה, ירוק, אפור, ואפילו שחור. אין סוף צבעים שניתן לשלב בדרכים רבות ושונות. לכן, זה טבעי, כי מול כל האפשרויות האלה, הלקוח שואל:
אז … איזה צבע יהיה למים?

עובדה מדעית – המים תמיד נוטים לכיוון הצבע הכחול.
כוס מים טהורים שקופה. אין לה ריח, אין טעם, ואין צבע. או כך זה נראה לעין בלתי מזוינת. אבל למה המים נראים כחולים בבריכות או בים?

אין מנוס- הסבר מדעי קצר.

הצבע הכחול של המים הוא תוצאה של אפקט המכונה פיזור ריילי (Rayleigh scattering). נסביר את זה במונחים פשוטים:
המים סופגים את אורכי הגל הארוכים (אדום, כתום, צהוב) בקלות רבה יותר מאלה הקצרים (כחול, סגול).
אורכי הגל הקצרים של האור שאינם נספגים (כחולים) משתקפים מעל פני השטח, ולכן העיניים שלנו תופסות אותם. מכאן הגוונים הכחולים היפים של המים.
השפעה זו עולה עם כמות המים. לכן במים רדודים, פחות מ 50 ס"מ עמוק, אנחנו לא תופסים את זה ואת המים נראה כשקופים.
אז, הודות לפרופסור ריילי, שזכה בפרס נובל לפיסיקה ב -1904, נוכל לשכוח את המיתוס שהמים כחולים רק משום שהם משקפים את השמים כאילו המים משמשים כמראה.

מה שנראה מיד הוא איך ריצוף הבריכה יכול לעזור לנו לשנות מעט את הגוונים הכחולים שאנחנו מכירים כל כך. אבל קודם עלינו לשים לב איך האור הופך את צבע המים. צבעי המים, בדיוק כמו אלה של האור, משתנים לאורך כל היום. אותו דבר קורה בכל עונה של השנה ובחלקים שונים של כדור הארץ. אור הקאריביים, הים התיכון או הצפון- כולם מופיעים בגוונים שונים ובעוצמות שונות.

אז, בשורה התחתונה?

זה מבלבל. אם גם צבע המים משתנה לפי עוצמת האור, ששונה בשעות השונות של היום, ובעונות השנה השונות, ובין אור חזק או צל על הבריכה, ואולי בין האור במדבר לאור בהרי הגליל. גם המיקום ממנו אנו מסתכלים (או מצלמים) משנה את צבע המים. וגם צבע האריחים או הפסיפס משפיע, אז איך נדע בדיוק מה צבע המים?

אם כן, איזה צבע יהיה למים? ומה נכון לי?

הצבע בבריכה שלכם בבית ישתנה לאורך היום.
רק זכרו. צבע המים יהיה כהה אם הריצוף כהה, ובהיר וצלול אם הפסיפס לבן, או בהיר.
וחשוב שתאהבו את הטקסטורה של הריצוף, או הפסיפס. כי בשעות שאור היום מועט, והמים שקטים לגמרי ובקיצור שקופים- ישתקף לעיניכם חיפוי הבריכה שבחרתם, במלוא הדרו.

כעת, נדגים קצת כיצד הצבעים שלנו פועלים בשילוב עם מים במקומות שונים וברגעים שונים.

אפור: מרהיב ומפתיע.

רוזה גרס מיסטרי בלוסטון

רוזה גרס מיסטרי גריי

רוזה גרס טאו גריי

רוזה גרס סרנה גריגיו

לבן: למראה קריבי בוהק

רוזה גרס מיסטרי לבן

אוקר וצהוב חול: תחושות מרעננות

רוזה גרס מיסטרי סנד

כהה ושחור: מגע מתוחכם

לפעמים שחור הוא בעצם ירקרק

פסיפס אוניקס 25150

פסיפס אופאלו נגרו

עיצובים מיוחדים מאוד.
ישנן אפשרויות רבות ושונות עם תוצאות מרהיבות כגון זה של דגם Serena Mix. אין צורך במילים; צבע זה הוא נועז, מבוסס על המרקם הטבעי של צפחה, ואטרקטיבי מאוד הן במהלך היום ובלילה.

רוזה גרס סרנה מיקס

פסיפס אוניקס פורסט בלו

נסכם?

דבר אחד בטוח, וזה כי המים מושכים אותנו כמעט מגנטית. רק מהתבוננות במים אנחנו מרגישים טוב יותר. זה גורם לנו להרגיש רגועים ובריאים; זה מרגיע. אנו מקווים  שקבלתם השראה היום עם הדוגמאות שלנו. תודה על שהייתם כאן.

שלכם
צפריר אושפיז
חרש POOLS